Ece Üzeltürk

Avukat
  • Unvan :
    Avukat

Avukat Ece Üzeltürk, VisaVis’te kıdemli avukat olarak görev yapmaktadır. Özellikle Skilled Worker ve Lisanslama departmanında uzmanlaşmıştır. Ece, uzun yıllardır hem Türkiye’de hem de İngiltere’de göçmenlik hukuku alanında çalışmaktadır.

Feyziye Mektepleri Vakfı Işık Lisesi’nde başladığı eğitimini Kadir Has Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden onur derecesiyle tamamlamıştır. Buna ek olarak, Avusturya Salzburg Üniversitesi’nde Avrupa Özel Hukuku Yaz Okulu’na katılmıştır.

Ece, yüksek akademik başarılara sahip, güçlü bir hukuki araştırma yeteneğine sahip ve yazılı ve sözlü İngilizce konusunda iyi olan, bağımsız olarak görev yapabilen, müşterilerle, meslektaşlarla ve kamu kurumları personeliyle güçlü profesyonel ilişkiler kurabilen ve sürdürebilen detaycı ve motive bir avukattır.

Av. Ece Üzeltürk, Visavis göç hukuku firmasında göçmenlik departmanı başkanı olarak çalışmakta ve karmaşık ve sürekli değişen yönetmelikleri takip ederek yüksek profilli kurumsal ve bireysel müşterilere rehberlik etmektedir. Meslek hayatı boyunca Türk vatandaşlığı başvuruları, Türk İş Vizesi, Birleşik Krallık Sponsorlu Nitelikli İşçi Vizesi gibi çeşitli göçmenlik süreçlerinde rehberlik etmiştir.