Zeynep Karaca

Avukat
  • Unvan :
    Avukat

Zeynep Karaca, VisaVis bünyesinde müvekkillerin göçmenlik başvuru süreçlerini yönetmek, danışmanlık vermek ve gerekli hukuki desteği sağlamak gibi görevleri üstlenmektedir. Ayrıca, sürekli yeni yürürlüğe giren yasa tasarıları sebebiyle göçmenlik hukuku konusunda güncel gelişmeleri takip ederek müvekkillerine en doğru ve güncel bilgileri sunmaktadır. Bu doğrultuda, müvekkillerine başvuru sürecinden başlayarak vize ve oturum izni gibi konularda destek sağlamakta ve gerekli hukuki prosedürleri yönetmektedir.
Oldukça başarlı bir eğitim geçmişine sahip Av. Zeynep Karaca, 2022 yılında Türk-Alman Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olmuştur. Karşılaştırmalı hukuk temelli bir lisans eğitimi almış ve eğitim hayatı boyunca akademik başarılar elde etmiştir. Lisans bitirme tezini “Sağlık Hukukunda Taşıyıcı Annelik” konusunda kaleme almıştır.

2017 yılında Almanya Bielefeld Üniversitesi’nde Alman Hukuk Terminolojisi Yaz Okulu’na DAAD tarafından tam burslu olarak katılmış ve bu süreçte Alman hukuku alanında derinlemesine bilgi edinmiştir.Lisans eğitimi boyunca aldığı başarılar ve yaptığı araştırmalarla sağlık hukuku alanında önemli bir tez hazırlamıştır. Zeynep Karaca’nın dil yetenekleri arasında İngilizce ve Almanca bulunmaktadır. Ayrıca, Türkçe’nin yanı sıra yabancı dilde de akıcı iletişim kurabilmektedir.

Mesleki olarak genç yaşına rağmen, oldukça deneyimli olan Zeynep Karaca sigorta hukuku uyuşmazlıklarında deneyim edinmiş olup, otomotiv, bankacılık, enerji, havacılık, telekomünikasyon, perakende gibi çeşitli sektörlerin öncü firmalarından müvekkillere rekabet hukuku ve veri koruma hukuku alanlarında danışmanlık vermiştir.